Raper SOBOTA w OSP – historia prawdziwa

W ciągu ostatnich dni strażacy powiatu choszczeńskiego wraz z artystami polskiego rapu podjęli się realizacji wspólnego projektu, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi  na istotną rolę jaką pełni Ochotnicza Straż Pożarna w naszym kraju.

Cała inicjatywa, zrodziła się zupełnie naturalnie. Musicie wiedzieć, że zdarzają się sytuacje, gdy nie wszystkie zadysponowane  zastępy OSP wyjeżdżają do akcji z powodu braku przeszkolonych druhów. Jeszcze częściej zdarza się, że zastęp tworzą zaledwie 3 osoby. Mówiąc krótko w OSP zaczyna brakować ludzi, a nadzieją i przyszłością tej formacji jest młodzież.

Czasami, aby dotrzeć do młodych ludzi trzeba zacząć mówić do nich w ich języku. Tak też stało się tym razem. Próbowaliśmy podjąć współpracę z lokalnymi muzykami, ale nieodpłatnie nikt nie chciał pomóc. Kiedy przedstawiliśmy problem Ochotniczej Straży Pożarnej raperowi Sobocie i jego menadżerce Nielle Diarra obiecali, że się tego podejmą! Mimo, że spotkanie odbyło się w prima aprilis – dotrzymali słowa. Wierzymy, że gwiazda rapu jest tą osobą, która jest w stanie przekonać młodych ludzi do pełnienia tej zaszczytnej służby.

Oprócz wspomnianego muzyka w teledysku promującym OSP pojawi się ekipa BWLN, raper Bogu i szlifujący się diamencik Sivvucha.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia i jednym z głównych realizatorów projektu jest mł.asp. Jacek Lipski, który przekonał do tej inicjatywy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie mł.bryg. Mirosława Dzidka i Sobotę. Takie zestawienie stworzyło owoc, który teraz dojrzewa w rękach lokalnej telewizji ECHO – zaangażowanej również bezinteresownie.

Całość nie byłaby możliwa gdyby nie bohater projektu, czyli Ochotnicza Straż Pożarna. W tym przypadku szeregi OSP reprezentowały jednostki z: Będargowa, Bierzwnika, Drawna, Krzęcina, Płotna, Radunia, Stradzewa, Zamęcina oraz Pełczyc, która jako gospodarz przedsięwzięcia stanęła na wysokości zadania.

Brak możliwości komentowania.